چیزی یافت نشد

مطلبی متناسب با جستجوی شما یافت نشد

زوج‌ها اعلام زندگی مشترک و متأهلی خود را با برگزاری مراسم عقد آغاز می‌کنند. اما اینکه این مراسم را در سالن عقد برگزار کنند، مناسب است یا در محضر و… به یکی از دغدغه‌های اصلی آنها در اوایل زندگی مشترکشان تبدیل شده است. در سال‌های گذشته مراسم عقد معمولاً در محضرها و یا منزل خانواده عروس برگزار می‌شد. اما امروزه با زیاد شدن تشریفات و تمایل زوج‌های جوان به سبک زندگی لوکس و اندکی چشم و هم چشمی در بین مردم، باعث شده امروزه سالن‌های عقد مجزایی برای برگزاری مراسم عقد وجود داشته باشند.

از آنجایی که بسیاری از فامیل‌ها و آشنایان عروس و داماد در این مراسم باهم آشنا خواهند شد، عروس و داماد و خانواده‌هایشان سعی می‌کنند که با بهترین امکانات از مهمان‌هایشان استقبال و پذیرایی کنند. صاحبان چنین سالن‌هایی با توجه به بودجه شما امکانات مختلفی در اختیارتان قرار خواهند داد تا شما بتوانید به بهترین وجه ممکن این مراسم زیبا و سنتی را سپری کنید. در انتخاب سالن عقد همانند سایر بخش مراسمات نکاتی وجود دارد که بادقت در آنها می‌توانید با خیال راحت از مراسمتان لذت ببرید.

گنجایش و ظرفیت سالن عقد

سالن‌های عقد همانند بقیه تالارهای پذیرایی ظرفیت‌های متفاوتی دارند. قبل از اینکه اقدام به رزرو سالن عقد کنید باید ابتدا هر دو خانواده تعداد مهمان‌های خود را مشخص کنند و با توجه به تعداد آنها سالن مناسب را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که مساحت سالن عقد انتخابی نه باید زیاد کوچک باشد که مهمان‌ها نتوانند راحت برقصند و نه آن‌قدر بزرگ باشید که مهمان‌ها در یک گوشه جمع شده و فضای خالی زیادی باقی بماند.

بزرگ بودن سالن بیش از تعداد مهمان‌ها هم موجب اتلاف هزینه شما خواهد شد و هم از زیبایی فیلم‌ها و عکس‌های مراسم عقدتان کم خواهد کرد. پس در سالن عقد آن توجه به گنجایش آن امری مهم است.