چیزی یافت نشد

مطلبی متناسب با جستجوی شما یافت نشد

امروزه شرکت و یا موسساتی هستند که برای مجالس شما کلیات پذیرایی را به عهده می گیرند، که به عنوان تهیه غذا در جامعه معروف شده اند. اما منظور ما در اینجا مراکز تهیه غذای آماده نیست که بصورت تکی غذای آماده ارائه می دهند بلکه موسسات و شرکت هایی هست که با مشتریان قرارداد بسته و تمامی پذیرایی آنها را بعهده می گیرند.

آشپزخانه ها و تهیه غذای مراسمات منوی مشتری را با کیفیت های خواسته شده در محل به مشتری تحویل داده و حتی برخی از این موسسات، سرو غذا را نیز به عهده می گیرند. شاید بنظر برسد که این نوع موسسات در صورت برگزاری مراسمات در تالار ها و سالن های پذیرایی کاربرد چندانی نداشته باشند، اما این چنین نیست چرا که برخی تالارها یا سرویس پذیرایی ارائه نمی دهند و یا اینکه شاید مشتری از سرویس آنها رضایت نداشته باشد.

خدمات ارائه شده توسط آشپزخانه و تهیه غذا

موسسات تهیه غذا و آشپزخانه اکثرا دارای خدمات مختلفی می باشند از جمله این خدمات عبارتند از:

  • تهیه غذا با منوی باز از سوی مشتری (مشتری می تواند هرگونه غذای دلخواه خود را سفارش داده و همچنین کیفیت و مواد غذایی مصرف شده را نیز مشخص نماید.)
  • سرو غذا: این موسسات اغلب نیروهایی دارند که می توانند در ارائه خدماتی مانند سرو غذا به مشتریان خدمات ارائه دهند.
  • برخی از این موسسات حتی می توانند ظروف و مبلمان لازم برای پذیرایی را نیز در اختیار مشتریان قرار دهد.

خدمات این موسسات به موارد فوق محدود نبوده و برخی از این شرکت ها به سفره آرایی و میوه آرایی و… نیز می پردازند. هر چند که برخی از این خدماتی که  موسسات تهیه غذا و آشپزخانه ارائه می دهند با ماهیت این شرکت ها همخوانی ندارد، اما در اصل این شرکت ها خود با ارائه دهندگان دیگر خدمات قرارداد دارند تا بتوانند یک پکیج کامل را در اختیار مشتریان خود قرار دهند.

یک آشپزخانه و تهیه غذای خوب چه ویژگی هایی دارد؟

کیفیت خدمات ارائه شده از سوی موسسات آشپزخانه و تهیه غذا نقش شایانی در معروفیت و مقبولیت عام آنها دارد و همچنین نشانه ارزش و احترام به مشتری می‌باشد. شرکت های کترینگ و تهیه غذا میتوانند با انواع سازمان ها و مجالس مثل شرکت های خصوصی و دولتی، بیمارستان ها، هتل ها، جشن های عروسی، مجالس ترحیم و… قرار داد ببندند. برای جلب رضایت مشتری و برند شدن آنها برخورداری از ویژگی های زیر مهم و الزامی است:

  • سر آشپز ماهر: یکی از ارکان مهم در تهیه غذا، برخورداری از سر آشپز کاربلد با دست پخت عالی می‌باشد. زیرا هر چه کیفیت و مزه غذا بهتر باشد، تعداد سفارشات و قراردادها نیز بیشتر خواهد بود.
  • غذای خوش طعم و با کیفیت: منو غذایی این گونه موسسات باید دارای طعم لذیذ و ماندگار در ذهن ها باشد و از تنوع کافی و مطابق با سلیقه های مختلف برخوردار باشد.
  • استفاده از باکس هات: به هنگام حمل و نقل برای جلوگیری از سرد شدن غذا، معمولا موسسات حرفه ای کترینگ و تهیه غذا از هات باکس برای سرو غذای گرم به مشتریان استفاده میکنند.
  • توانایی مدیریت زمان: تاخیر در آماده شدن وعده های غذایی و زمان سرو آن یک عیب بزرگ برای موسسات تهیه غذا محسوب میشود. بنابراین نحوه مدیریت زمان به شکل عالی نشان از مجرب بودن تیم آشپزخانه و تهیه غذا را دارد.
  • رعایت پروتکل های بهداشتی: جهت حفظ سلامت انسان ها و مانع از انتقال آلودگی، آشپزخانه غذا باید محیطی تمیز و پاکیزه باشد تا اعتماد و رضایت مشتری را جلب کند.
  • دقت و توجه به جزئیات: موسسات تهیه غذای حرفه ای به جزئیات توجه زیادی میکنند و در منو غذایی خود، سلیقه های مختلف مشتریان و مهمانان آنها را در نظر میگیرند، به گونه ای که غذاها باب میل همگان باشند.
  • پرسنل متخصص: در کنار سایر موارد، حفظ اعتبار و برند سازی موسسات تهیه غذا در گرو استفاده از پرسنل مجرب و متخصص در پروسه آشپزی و خرید مواد اولیه غذایی می‌باشد.