چیزی یافت نشد

مطلبی متناسب با جستجوی شما یافت نشد

دیزاین و طراحی مجالسی مانند عروسی، عقد، جشن تولد، انواع همایش‌ها و مراسمات شادی با استفاده از گل و گل آرایی به شکلی خاص، میزان جذابیت و گیرایی آن مراسم را برای حضار بیشتر خواهد کرد. از گل آرایی نه تنها در مراسمات و مجالس شادی بلکه در مراسم ختم نیز برای القای حس آرامش به افراد حاضر در مجلس، مورد استفاده قرار می‌گیرد. سبک گل آرایی هر مراسم متفاوت از دیگری است. معمولا گل آرایی مجالس عروسی دارای بخش‌های متنوع و بیشتری نسبت به سایر مراسمات است. از ورودی تالار گرفته تا گل آرایی جایگاه عروس و داماد، میز پذیرایی مهمانان و سفره عقد همگی سبک گل آرایی خاص خود را دارند.

با توجه به بودجه خود می‌توانید از گل های طبیعی یا مصنوعی برای زیبا سازی مجلستان استفاده کنید. انتخاب نوع گل، چینش و بکارگیری مناسب گل‌ها به شکل صحیح اهمیت ویژه‌ای دارد. از آنجایی که در این راستا مجالس تشریفاتی مختلفی وجود دارد سایت لاکچریا همراه شما است تا با معرفی بهترین تیم تشریفاتی و گل آرایی با بودجه مدنظرتان، در برگزاری مراسمتان به نحوه باشکوه و خاص سهیم باشد.

 

نکات مهم انتخاب گل و گل آرایی برای انواع مراسم و مجالس

انتخاب گل‌های مناسب و گل آرایی محیطی که قرار است از مهمان‌هایتان استقبال کنید، نشان از ارزش و اهمیت شما نسبت به خود و حضار مجلستان است. بنابراین در انتخاب آنها باید دقت و سلیقه زیادی به خرج دهید. اگر قصد استفاده از گل‌های طبیعی را دارید، به کیفیت و تازگی آنها توجه کنید. در ادامه به سایر نکات مهم در گل آرایی می‌پردازیم.

متناسب بودن رنگ گل‌ها با مراسم

برای اینکه مجلس شما اصالت و جایگاه خود را حفظ کند باید توجه داشته باشید که رنگ گل‌ها و سبک گل آرایی با نوع مراسم هم‌خوانی داشته باشد. در مراسم شادی مانند عروسی برای انتخاب نوع و رنگ گل دستتان بازتر است و می‌توانید هر رنگی که مورد پسندتان واقع شده را برگزینید اما در مجالس ختم و ترحیم به طور معمول از گل‌های به رنگ سفید استفاده می‌کنند.

انتخاب گل طبیعی یا مصنوعی

یکی از سوالاتی که همیشه به هنگام تهیه گل با آن مواجه میشویم این است که گل طبیعی انتخاب کنیم یا مصنوعی؟ در هر مناسبت و مراسمی تهیه کدام یک برازنده تر است؟ گل گرفتن و گل دادن در آداب و فرهنگ ایرانیان و سایر کشورها نیز جایگاه ویژه ای به خود اختصاص داده‌است و ادب و احترام به فرد مقابل را نشان میدهد. در مراسمات مختلف استفاده از گل و گل آرایی به شکلی برازنده از اهمیت خاص و ویژه‌ای برخوردار است. گل خواستگاری، گل بله برون، گل مجالس ترحیم، گل برای تزیین تالار و باغ عروسی و همچنین عیادت بیمار و… از جمله مواردی هستند که هر مورد انتخاب گل های خاصی را می‌طلبد.

انتخاب گل طبیعی یا مصنوعی به سلیقه شما بستگی دارد ولی قبل از انتخاب بهتر است این نکته را درنظر داشته باشید که ممکن برخی افراد به گل طبیعی آلرژی داشته باشند پس برای مواردی مانند عیادت بیمار استفاده از گل طبیعی مناسب نیست. قیمت گل طبیعی و مصنوعی با توجه به نوع گل نیز باهم متفاوت‌اند. اما معمولا گل های طبیعی بخاطر جلوه زیبایی که دارند، گران قیمت تر هستند.