چیزی یافت نشد

مطلبی متناسب با جستجوی شما یافت نشد

برخی عروس و دامادها ترجیح می‌دهند مراسم عقد خود را به صورت عقد محضری و در دفاتر ازدواج برگزار کنند ولی نمی‌دانند از بین این همه دفاتر کدام یک را انتخاب کنند. شروع محرمیت و پیوند بین زوج‌های جوان با برگزاری مراسم عقد و خوانده شدن خطبه محرمیت بین آنها اتفاق می‌افتد.

پیدا کردن مکان مناسب از بین این همه گزینه کار سختی است اما غیر ممکن نیست و با برنامه ریزی قابل انجام است. قبل از شروع به انتخاب در ابتدا بهتر است یک لیست از نکاتی مانند شیک بودن و ظرفیت آن، بودجه و…که برای شما مهم است را تهیه کنید و با توجه به آن لیست اقدام به پیدا کردن مکان مورد نظرتان کنید.

اگر برای پیدا کردن دفاتر ازدواج شهر خود که متناسب با سلیقه و معیارهایتان باشد وقت و آشنایی کافی ندارید، برای این منظور مجالس تشریفاتی وجود دارند تا بهترین‌ها را با توجه به خواسته‌ها و معیارهای شما ارائه دهند تا با خیالی راحت و آسوده از این روز زیبا و به یاد ماندنی لذت ببرید.

معیار های مهم در انتخاب دفاتر ازدواج

بعد از توافق دختر و پسر و خانواده‌هایشان، نوبت به رسمیت شناختن رابطه آنها می‌شود که اولین مرحله مربوط به برگزاری مراسم عقد است. اگر انتخاب زوجین برای برگزاری مراسمشان عقد محضری است باید به دنبال پیدا کردن دفتر ازدواج مناسب باشند. شاید به ظاهر انتخاب آن کار راحتی بنظر بیاید ولی نکاتی وجود دارد که اگر به آنها اهمیت ندهید، با مشکلاتی مواجه خواهید بود. در قسمت زیر به این نکات مهم اشاره می‌کنیم.

موقعیت جغرافیایی دفتر ازدواج

درست است که دیزاین و طراحی محیط دفاتر ازدواج برای زوجین بخاطر عکاسی و فیلم برداری مهم است ولی به هنگام انتخاب آن، تنها نباید به این نکته توجه کرد. دفتر ازدواجی که قرار است برای عقد محضری خود انتخاب کنید باید از لحاظ موقعیت جغرافیایی و مسیر رفت و آمد نیز در جای مناسبی باشد. برای مثال بعضی دفاتر در خیابان های شلوغ و پر تردد قرار دارند که در این صورت ممکن است رفت و آمد در چنین مکانی دشوار باشد.