چیزی یافت نشد

مطلبی متناسب با جستجوی شما یافت نشد

هر ضیافت و یا مراسمی پذیرایی مختص به خود را دارد که در فرهنگ های متفاوت نوع پذیرایی از مهمان نیز متفاوت خواهد بود. حتی با گذر زمان نیز نوع پذیرایی تغییر می کند، اما نکته مهم و قابل توجه که نباید از آن غافل شد کیفیت پذیرایی است که با در نظر گرفتن بروز بودن و مدرن بودن پذیرایی از اهمیت بالایی برخوردار است.

پذیرایی در هر مراسم از کوچک ترین و ساده ترین پذیرایی تا یک پذیرایی مفصل و لاکچری را شامل می شود. پذیرایی از لحظه ورود مهمان به محل مهمانی و یا مراسم با خوش آمد گویی میزبان شروع شده و تا نحوه بدرقه کردن ادامه می یابد. یک پذیرایی عالی شامل نحوه برخورد، خوشرویی، کیفیت نوشیدنی و غذا، نحوه چیدمان و زمانبندی و… می شود.

پذیرایی لوکس و لاکچری

اگر مراسمی دارید و می خواهید به بهترین وجه ممکن و متناسب با هزینه ای که دارید برگزار شود، بایستی با برنامه ریزی دقیق و با انتخاب بهترین ها در هر زمینه ای به آیتم مهم دست یابید. در این قسمت به چند مورد مهم در برگزاری مراسمات و نحوه پذیرایی لاکچری از مهمان اشاره می کنیم.

خوش آمدگویی و پذیرش مهمانان

آداب و اصول میزبانی بر اساس فرهنگ های مختلف نیز دارای استیل های متفاوتی میباشد. خوش آمدگویی و استقبال و نحوه پذیرایی اعیانی از مهمانان در تمامی کشورهای دنیا عرفی مرسوم و نشان از احترام به مهمانان است. اگر میزبان یک مجلس و یا مراسمی هستید باید به نحوه شایسته از مهمانان خود استقبال کرده و حس خوبی به آنها القا کنید.

به عنوان میزبان بهتر است در هنگام بدو ورود مهمان‌هایتان، جلوی درب محل برگزاری مجلس حضور داشته باشید و اگر آنها از آشنایان نزدیک و صمیمی شما باشند با دست دادن و روبوسی می‌توانید از آنها استقبال کنید. ولی اگر یک مهمانی رسمی ترتیب داده‌اید، نحوه برخورد و خوش آمدگویی اندکی متفاوت با مهمانی‌های خانوادگی و دوستانه است.

در مهمانی‌های رسمی بهتر است با دست دادن و صرف نظر از روبوسی، با کلمات رسمی و مناسب به خوش آمدگویی و احوال پرسی بپرازید. اما لحن و برخورد شما نباید آنقدر خشک باشد که مهمان احساس راحتی نکند.

تهیه و سرو غذا و نوشیدنی

یکی از دغدغه‌های اصلی میزبان به هنگام برگزاری ضیافت و مهمانی، انتخاب و تهیه منو غذایی و همچنین نحو سرو آن برای مهمان است. منو و سبک سرو غذا در فرهنگ‌های مختلف نیز متفاوت است. اگر قصد برگزاری مراسمی شیک و مجلل دارید که به سرو غذا نیز خواهید پرداخت هتل، تالار و یا رستوران می‌تواند بهترین گزینه باشد.

این مکان‌ها دارای آشپزخانه‌های مجهز و منوهای غذایی مدرن و سنتی هستند که می‌توانید با توجه به سلیقه خود آن را برگزیده و بهترین لحظات را در کنار مهمان‌هایتان بگذرانید. با انتخاب چنین مکان هایی تمامی خدمات سرویس دهی به عهده آنها خواهد بود و دیگر لازم نیست شما نگران پذیرایی خوب از مهمان‌هایتان باشید.

پذیرایی با دسر و میان وعده

امروزه چه در مراسمات لوکس و لاکچری و چه دورهمی های ساده و خودمانی، جدا از غذای اصلی از انواع دسرها و فینگر فودها برای پذیرایی از مهمانان استفاده می‌شود. از فینگر فودها که به عنوان پیش غذا یا میان وعده نیز یاد می‌شود به دلیل تنوع طعم و سایز کوچک، در بین مردم بسیار محبوبیت یافته است. دسرها نیز معمولا شیرین هستند و پس از صرف غذا سرو می‌شوند تا باعث شیرین کامی مهمان هایتان شوند.

باتوجه به پرطرفدار بودن این خوراکی‌ها امروزه رستوران‌ها و تشریفات مجالس نیز آنها را به منوی غذایی خود اضافه کرده‌اند تا بهترین و خاص‌ترین خدمات را خدمت شما و مهمان هایتان ارائه دهند.

انتخاب ظروف شیک و ترفند چینش آنها

انسان ها به طور فطری مهمانی رفتن و استقبال از مهمان را دوست دارند و همیشه علاقه‌مند به پذیرایی شیک و با کلاس از مهمان هایشان هستند. آیتم های زیادی در برگزاری ضیافت لوکس و لاکچری تاثیر گذارند که در این میان از ظروف پذیرایی نیز نباید غافل شد. میزبانان حرفه ای علاوه بر اینکه در انتخاب منو غذایی دقت و سلیقه به خرج میدهند، به ظروف سرو خوراکی های مراسمشان نیز اهمیت زیادی قائل هستند. زیرا میدانند که این دو آیتم کامل کننده هم میباشند. از طرفی نشان از ارزش و احترام شما به مهمان های مجلستان است.

برای مثال در نحوه پذیرایی میوه و چای و شیرینی که پایه تمامی مجالس است، نمیتوان از ظروف غذاخوری استفاده کرد یا ظروف پذیرایی از مهمانان رسمی با ظروف دم دست و روزانه نباید یکی باشند. از طرفی برای پذیرایی شیک از مهمانان نحوه چینش ظروف نیز اهمیت ویژه‌ای دارد. اینکه کارد، چنگال و قاشق در کدام سمت بشقاب قرار بگیرد، مدرن و باکلاس بودن شما را به نمایش میگذارد و حرفه ای بودن میزبانی شما را ثابت میکند.

همه این موارد در کنار هم به وجود آورنده یک مهمانی مجلل و لاکچری میباشند. فرقی نمیکند مراسم و مهمانی شما در خانه برگزار شود یا یک تالار و رستوران را برگزینید. اگر فکر میکنید ظروف پذیرایی شما یا تالار و رستوران انتخابی‌تان مناسب با سبک مراسم شما نیست، میتوانید از موسسات و شرکت های ظروف کرایه ‌ای کمک بگیرید. با انتخاب ظروف مدنظرتان در قبال پرداخت هزینه‌ای معقول به اجاره آنها اقدام کنید و با خیال راحت شیک ترین و باکلاس ترین مهمانی را ترتیب دهید.