نکات طلایی در انتخاب پوشش پرسنل تالار عروسی

نوع پوشش پرسنل تالار عروسی چگونه باید باشد؟

وظیفه پذیرایی از مهمانان در تالار به عهده کارکنان تالار عروسی میباشد. از آنجایی که آنها تا آخر مراسم در بزم شادی حضور خواهند داشت، پس باید پوشش پرسنل تالار نیز متناسب با مراسم برگزار شده باشد. لباس پرسنل تالارها باهم متفاوت است. برخی از تالارهای لاکچری از کت و شلوار به همراه پاپیون در لباس کارکنان مجالس عروسی استفاده میکنند.

اما این سبک لباس پوشاندن ممکن است باعث سختی در عدم تشخیص آنها با سایر مهمانان شود. به همین دلیل برخی تالارها برای بهتر پیش رفتن کارها ترجیح میدهند از لباس فرم مخصوصی استفاده کنند. به طوری که هم تمیز و شیک باشد و هم بتوان در مجالس شلوغ آنها را به راحتی از سایر مهمانان شناسایی کرد. برای اطلاعات بیشتر در ادامه به بررسی نکات مهم در نوع پوشش میهماندار خدمات مجالس عروسی خواهیم پرداخت.

اهمیت لباس و پوشش پرسنل تالار عروسی

معمولا تالارهای شیک و مجلل به نحوه پوشش و لباس فرم پرسنل تالار عروسی اهمیت زیادی قائل هستند، زیرا باعث نظم و هماهنگی بین آنها میشود. اگر این مورد برای شما نیز مهم است؛ پس باید برای انتخاب تالار زمان کافی بگذارید و دقت و وسواس زیادی به خرج دهید. استفاده از لباس مخصوص باعث میشود که به آسانی بتوان تشخیص داد هر فرد مسئول چه بخشی از مراسم است. در نتیجه کارکنان به راحتی میتوانند همدیگر را شناسایی کنند و در موقع لزوم از هم کمک بخواهند.

چرا پوشش پرسنل تالار در مراسمات اهمیت دارد؟

استفاده از لباس مخصوص کارکنان خدمات عروسی باعث راحتی در برنامه ریزی برای انجام پذیرایی از مهمانان میشود. برای مثال زمانی که تالار شلوغ باشد و پرسنلی در قسمت دور سالن عروسی باشند، همکاران دیگر بدون دردسر میتوانند او را شناسایی کرده و با او هماهنگ های لازم را انجام دهند. از طرفی پوشش مخصوص پرسنل باعث میشود که مهمانان نیز به هنگام نیاز و بدون سردرگمی آنها را تشخیص داده و در صورت نیاز از آنها کمک بگیرند.

رنگ و طرح مناسب برای پوشش پرسنل تالار

یکی از مهم ترین نکاتی که در انتخاب لباس کارکنان مجالس حائز اهمیت است، توجه به رنگ و طرح آنها میباشد. در چنین لباس هایی باید از رنگ و طرح های خاص و منحصر به فردی استفاده شود تا شناسایی پرسنل برای مهمانان، میزبان مجلس و همچنین سایر کارکنان دشوار نباشد.

استفاده از رنگ و طرح مناسب برای پوشش پرسنل تالار

به هنگام انتخاب رنگ لباس پرسنل سعی کنید از رنگ هایی نظیر سبز و آبی که بیشتر در بیمارستان ها از آنها استفاده میشود و همچنین رنگ های جیغ دوری نمایید. چرا که استفاده از این رنگ ها حس خوبی در مهمان ها و جو مراسمتان ایجاد نخواهد کرد. بهترین رنگ هایی که میتوانید در پوشش کارکنان خدمات عروسی از آنها استفاده کنید، رنگ های سفید و مشکی میباشد.

چسباندن یک علامت و نشانه روی لباس مخصوص پرسنل

همانطور که گفتیم استفاده از رنگ هایی مثل سفید و مشکی در لباس فرم کارکنان تالار میتواند جلوه خوبی داشته باشد. اما ممکن است در بین مهمانان مجلس افرادی هم باشند که از این رنگ ها در لباسشان استفاده کنند. مخصوصا آن دسته از مهمانان آقا که پیرهن سفید و کت مشکی میپوشند، اگر لباس پرسنل آقایان نیز چنین باشد تشخیص آنها از همدیگر سخت خواهد بود.

برای ایجاد تفاوت و راحتی کار، مدیریت تالار میتواند برای لباس پرسنل از لوگو های مخصوصی که برای مثال اسم تالار روی آنها ثبت شده‌باشد استفاده کند. این لوگوها را میتوان به صورت سنجاق سینه استفاده نمود یا اینکه اتیکت هایی با نام پرسنل بر روی لباسشان نصب کنند.

دوخت لباس پرسنل متناسب با اندام آنها

تالار هایی که قصد آماده کردن لباس فرم مخصوص برای پرسنل خود را دارند باید به این نکته توجه نمایند که قبل از سفارش به دوخت لباس، باید به طور دقیق از سایز و قد تک تک پرسنل خود آگاهی داشته باشند و سپس اقدام به سفارش کنند.

اطلاع دقیق از سایز و قد پرسنل تالار برای دوختن لباس فرم

اندازه لباس های کارکنان نباید زیاد بزرگ باشند که آنها را شلخته جلوه دهند و همچنین نباید بیش از حد تنگ باشند که هنگام حرکت باعث اذیتشان شوند. از طرفی جنس پارچه آنها نیز مهم است و چون قرار است ساعت زیادی را مشغول پذیرایی از مهمانان باشند؛ بهتر است جنس نرم و لطیفی داشته باشد.

توجه به تمیزی و مرتب بودن پوشش کارکنان

نظافت تالار عروسی و پاکیزگی پوشش پرسنل تالار از موارد مهمی است که به هنگام انتخاب تالار باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد. مخصوصا اگر لباس پرسنل رنگ سفید باشد باید زود به زود تعویض و تمیز شوند. معمولا دلیل استفاده از رنگ سفید در لباس فرم کارکنان تالار عروسی این است که در صورت کثیفی و لک دار شدن آن مهماندار به سرعت مطلع شود و درصدد تمیزی یا تعویض آن بربیاید.

تمیزی و مرتب بودن لباس فرم یا پوشش پرسنل تالار اهمیت فراوانی در پذیرایی از مهمانان مجلس دارد.

از طرفی مدیریت تالار نیز باید به این امور نظارت داشته باشد. چرا که توجه به نظافت تالار و لباس فرم پرسنل اعتبار سالن عروسی را افزایش میدهد و دلیلی برای جذب بیشتر مشتری میباشد.

سخن پایانی

تصمیم به استفاده از لباس فرم برای پوشش پرسنل تالار، نظم جشن عروسی و پذیرایی از مدوعین را زیادتر خواهد کرد. توجه به رنگ و طرح لباس، سایز و اندازه، پاکیزگی و مرتب بودن آن، درج لوگوی اختصاصی در لباس کارکنان تالار پذیرایی، از جمله مواردی است که به هنگام تهیه لباس پرسنل باید به آنها دقت ویژه شود. امیدوارم با ذکر مطالب فوق توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در رابطه با نوع پوشش پرسنل تالار در اخیارتان قرار داده‌باشیم.

4 پاسخ
  • modir
   modir گفته:

   وقت خوش
   ایده خوبی بنظر میرسد، البته در برخی از تالارهای عروسی پرسنل تالار از کلاه هم استفاده می کنند. اما با تحقیقی که انجام شده اکثرا موافق استفاده از کلاه برای پرسنل داخل سالن تالار نیستند.

   پاسخ
  • modir
   modir گفته:

   کاربر عزیز ممنون از ایده و ثبت نظر شمت در مورد پوشش پرسنل تالار
   بله رعایت موارد بهداشتی در تمامی بخش های تالار باعث بالاتر رفتن میزان رضایت مشتریان می شود.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *